Районите около Кюстендил !

Районите около Кюстендил !

Мнениеот welliant » 07 Апр 2016, 10:11

Споделете, при попадения в този регион
welliant
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2015, 19:31

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот любо » 07 Апр 2016, 20:23

welliant написа:Споделете, при попадения в този регион

Ходих до Трекляно, взимах проби на много места и нищо, ако има - ще да е надълбоко. Иначе до самото Трекляно има стари ями и камари камъни - дето нашите предци са вадели злато.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот admin » 07 Апр 2016, 20:33

Взимал съм проби от Драговищица.Има златинки,но е изключително трудна река за работа!
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот tediarsova » 08 Апр 2016, 11:53

Миналата година ходихме на Бистрица след Скриняно , излизаха дребни златинки . В коритото на реката пред и зад камъни . Успех !
tediarsova
 
Мнения: 27
Регистриран на: 24 Юли 2014, 12:59
Местоположение: Батановци - Перник

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот ХитърПетър » 04 Яну 2017, 17:19

Няколко пъти през 2016 правех излети до Струма , Драговищица и Бистрица наистина са трудни за работа ,тъй като всяка година свличат тонове инертни материали и правят наноси и засипвания от 4-5 и повече метра.Но на места пресортирват матеряла и може да се намери добри повърхностни отлагания на златинки на 20-30 см дълбочина.Но злотото е тънко и люспесто макар от време на време да се вадят и златинки по 5-6мм, по голямата част е прахообразно(брашно).Това всичко се отнася за реките в частта им на вливане в Струма в по горното течение може би нещата са други ,но неудобството е че се отива до самата граница на България и предполагам района се обхожда от гранична полиция.
ХитърПетър
 
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Яну 2017, 18:01

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот tanotano » 05 Яну 2017, 22:20

Колега няма трудна река но вяка си има свой собствен танц успеш ли да потанцуваш с нея ше ти се повиши настроението. Не танцувай с нея когато е разярена не танцувай с нея кога е уморена тогава я набллюдавай и исе предлагай тя сама ше те допусне до нея .10 години това правех с реките и деретата от региона . Там където си мислиш, че ще намериш нещо-няма нищо и обратно там където не би трябвало да има съм намирал невероатни залежи така че не подценявай нито една река бара или поток само помни че златото е мързеливо търси го там дето водата не играеи да :bc:
tanotano
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Ное 2016, 20:56

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот ХитърПетър » 06 Яну 2017, 10:40

Принципно съм съгласен с това което пишеш с едно малко уточнение , че лично аз смятам това наше хоби за не много леко занимание. Когато отида в някое малко деренце и стигам до подложка и основна скала след 30-40 см си викам те тука ми беше по-леко това деренце излезе "лесно",защото преден излет съм бил на река дето не виждаш дъно и въртиш кубиците и си викаш таз река излезе тегава за работа.Смятам че по презумция работата с кирка и лопата е по тежка от тая с чашата и вилицата и трябва да ги комбинираме в подходящи пропорции за да не се губи интереса към хобито.Ха наздраве. :bc: :bbq:
ХитърПетър
 
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Яну 2017, 18:01

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот welliant » 15 Апр 2018, 19:03

Някой, нещо да е търсил таз година,споделете.
welliant
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2015, 19:31

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот admin » 15 Апр 2018, 19:49

welliant написа:Някой, нещо да е търсил таз година,споделете.

Колега,би трябвало ти да споделиш повече,все пак е твоя район :a5:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Районите около Кюстендил !

Мнениеот welliant » 20 Апр 2018, 20:20

Тази година не съм със свободно време. Още не съм отрил сезона, за съжаление.
welliant
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2015, 19:31

Следваща

Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron
BGtop