Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот yavor_penev » 28 Юни 2014, 12:52

Здравейте Колеги,
много често се случва човек да се запали по определено хоби и в бързината да практикува, изпуска определени норми и фактори за успех. След един или в най-добрия случай наколко излета без намерена златинка, обикновенно човек обезверен от неуспехите си започва да обръща гръб на пламъка с който се е запалил по хобито. Ако хобито се състои от точки по които трябва да се върви, то тази тема е точката нула за него. Преди всичко останало е необходимо да имаме базова информация за характерните места за търсене и откриване на златото.
%20%20~1.JPG
%20%20~1.JPG (30.6 KiB) Прегледано 18346 пъти


- позиция 1 - по посока на течението зад камъни и скали. Ако имате възможност под камъните също е хубаво да се провери наличието на злато.
- позиция 2 - проверка в руслото на реката особено при наличието на по-едри камъни.
- позиция 3 - проверка наличието на злато в чакъл и пясък.
- позиция 4 -много добро и характерно място за проверка. Проверка във вътрешен завой на реката.
- позиция 5 - проверка по " златната линия" със стрелки е обозначена линията, по която може да се търси и открие злато.
- позиция 6 -проверка в налични цепнатини и струпвания на чакъл както и други препятствия, които могат да доведът до струпване на злато.
- позиция 7 - проверка на уширения там където силата на вода рязко намалява. Получава се забавяне в движението и отлагане на тежките частици.
- позиция 8 - проверка на по-малки дерета и реки прилежащи към водосбора на разглежданата река. Може те да са основните донори на самородно злато в основната река и не трябва да се подценяват. Проверяват се за златоносност по по-горните изброени позиции.
Колеги,
на всички вас пожелаваме успехи в търсенето на саморадна разсипно злато, при въпроси не се колебайте да се свържете с някой от нас, или да попитате някой знаещ. Красотата на хобито е в споделянето и в незабравимите емоции и спомени от реката.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот igrigorow » 14 Сеп 2014, 18:37

Здравейте,ходих на една река да разглеждам завоите,камъните и се мъчих да си представя къде може да се намерят златинки,нещо като суха тренировка защото доста изчетох,обаче да ви кажа трудна работа с ориентирането на място.Това ли е тънкото на занаята?за реката не знам дали е златоносна,не съм се и опитвал да промивам.само слезнах до нея и гледах.
igrigorow
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Авг 2014, 06:50

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот admin » 14 Сеп 2014, 19:05

igrigorow написа:Здравейте,ходих на една река да разглеждам завоите,камъните и се мъчих да си представя къде може да се намерят златинки,нещо като суха тренировка защото доста изчетох,обаче да ви кажа трудна работа с ориентирането на място.Това ли е тънкото на занаята?за реката не знам дали е златоносна,не съм се и опитвал да промивам.само слезнах до нея и гледах.

grigorow,здравей!
Това със сухата тренировка ми звучи като,сухо пране на килим,примерно.Намирането е най-трудното нещо,затова и препоръките ми е да излезнеш с колега,поне няколко пъти.И все пак,инфо за реката,златоносна или не,ако няма такова,пробите са най сигурният начин.
Ако имаш въпроси,заповядай :ff2:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот любо » 15 Сеп 2014, 14:14

igrigorow написа:Здравейте,ходих на една река да разглеждам завоите,камъните и се мъчих да си представя къде може да се намерят златинки,нещо като суха тренировка защото доста изчетох,обаче да ви кажа трудна работа с ориентирането на място.Това ли е тънкото на занаята?за реката не знам дали е златоносна,не съм се и опитвал да промивам.само слезнах до нея и гледах.

Колега igrigorow няма сухи тренировки, при нас всичките са мокри ;) . Като за начало оборудвай се с леген и лопата и като решиш да разглеждаш дадена река /теорията е много важна. но ти трябва и практика/ слез в нея, виж къде се успокоява водата, къде има наноси на по-едри камъни, натрупан материал след някой голям камък. Вземи проби /не повърхностни защото нашия жълт приятел се крие на дълбоко/ и виж какъв ще е резултата. Ако не откриеш от първия път, не се отчайвай, грешката може да не е в теб, просто може да го няма там. Понякога съдбата е благосклонна към новаците.
П.п. Пиши от къде си, можем да те насочиме. И най-добре излет със знаещ колега.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот igrigorow » 15 Сеп 2014, 18:26

Благодаря за отговорите,от Добрич съм и някой ден ще се вклщча на терен с варненската група защото сами най близо,ако нямат нишо против.Взех си леген и лопата и ще се помъча по указанията на админ да си направя улей а после вече въоръжен ще се пробвам.
igrigorow
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Авг 2014, 06:50

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот admin » 15 Сеп 2014, 19:51

igrigorow написа:Благодаря за отговорите,от Добрич съм и някой ден ще се вклщча на терен с варненската група защото сами най близо,ако нямат нишо против.Взех си леген и лопата и ще се помъча по указанията на админ да си направя улей а после вече въоръжен ще се пробвам.

За съжаление в Добрич злато няма,но варнинската група е доста силна та едва ли биха ти отказали.Размера на улея е примерен,и с течение на времето ще преправяш и т.н.
Така се започва,Успех :59:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот PINK_FLOYD » 15 Сеп 2014, 22:54

Разбира се ще съдействаме :)
При нужда и въпроси,пиши :74:
A patriot must always be ready to defend his country against his government.
PINK_FLOYD
 
Мнения: 80
Регистриран на: 09 Юли 2014, 07:51
Местоположение: Владиславово

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот borezlatoto » 02 Апр 2015, 21:05

Възможно ли е да се открие злато в залежи на вкаменелости, при които се наблюдава струпване на лимонит? Тоест вкаменелостите са силно обагрени в червен цвят, показващ наличието на железни окиси. Според наблюденията ми върху такива струпвания те се намират в първичната зона на образуване според колегата Кирил. / Извинявам се предварително ако не съм разбрал нещо от неговата статия.../ Вкаменелостите представляват миди и охлюви и според мен са някъде от началото на юрската епоха. Освен това локацията им се намира приблизително Север - Юг, като в повечето случаи се намират на височини.
Бдението и въображението - раждат случая!
Аватар
borezlatoto
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:22
Местоположение: Албанска федеративна република Сливница

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот yavor_penev » 04 Апр 2015, 12:25

borezlatoto написа:Възможно ли е да се открие злато в залежи на вкаменелости, при които се наблюдава струпване на лимонит? Тоест вкаменелостите са силно обагрени в червен цвят, показващ наличието на железни окиси. Според наблюденията ми върху такива струпвания те се намират в първичната зона на образуване според колегата Кирил. / Извинявам се предварително ако не съм разбрал нещо от неговата статия.../ Вкаменелостите представляват миди и охлюви и според мен са някъде от началото на юрската епоха. Освен това локацията им се намира приблизително Север - Юг, като в повечето случаи се намират на височини.

Що да не е възможно!?
Напълни една кофа и да ги измием на некое дере ще си покаже какво има :a5:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Характерни места за натрупване на разсипно злато.

Мнениеот Black_XS » 05 Дек 2016, 22:33

Там където има пари,приятели няма..
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен


Назад към Къде да търсим и как да намерим самородно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop