Признаци за наличие на злато

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот gusenica » 08 Мар 2015, 20:50

Определено е по добре от познатите места покрай Вършило,но очакваният ми бяха за повечко-понеже така ме информираха :)
20 човека разделени на 22 групи-КОПАМ САМ
gusenica
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Юли 2014, 23:59

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот vene mitov » 12 Мар 2015, 15:01

Днес от района на Плачковци от няколко проби улових това
Изображение
Изображение
Та въпросът ми е дали това са златинки, заащото при натискане на
една по едра люспа /с клечка за зъби/ тя се счупи на няколко парчета?
Всички жълтури са по тежки от магнетита. По една от люспите има наличие
на метал със сребърен цвят? Пълен идиот съм в тази материя и очаквам
професионални отговори, :ef4:
Поздрави!
vene mitov
 
Мнения: 54
Регистриран на: 25 Фев 2015, 16:27
Местоположение: Централен Балкан

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот любо » 12 Мар 2015, 16:29

Така като гледам, на златинки ми приличат, по снимка толкова. Възможно е в реката да има и пирит /който е спътник на златото/ и да е останал заедно със златото в легена. Ако те съмнява някое парче, освен механичната проба с иглата,може да го сложиш на върхът на нож и да го го нагрееш с запалка, ако е пирит ще изгори и ще остане пепел. Златинката с белия метал, е злато с живачна амалгама, при нагряване живака се изпарява и остава златото. И в двата случая гледай вятъра да духа откъм гърба ти и да отнаса изпаренията далеч от теб защото живака и сероводорода който се отделя при изгарянето на пирита са силно токсични.
п.п. :59: Поздравления за пробите, страхотно е. Намери го най сетне де се крие, а ;) ?
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот saandooo-BIG AL » 12 Мар 2015, 16:36

Здравей колега,това което се е счупило не е злато,а това на снимките прилича но не мога да кажа така.Бялото може да е живак,ако жълтите люспи са злато,но все пак трябва да се видят на живо.Златото не се троши на парченца,можеш да го смачкаш .Не си писал от къде си ,за да може някой по опитен колега от района да ти помогне .
копам седнал,що не мога легнал
Аватар
saandooo-BIG AL
 
Мнения: 251
Регистриран на: 28 Юни 2014, 16:54
Местоположение: ШОП

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот yavor_penev » 12 Мар 2015, 19:15

Честито Колега :96: :96: :96: макар и от не много добри снимки се вижда че са си златинки. :96: :96: :59:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот vene mitov » 12 Мар 2015, 20:23

Да оказа се, че всички златинки при натиск с остър преднет се мачкат като станоил.
При първата проба явно от чувала с п....... съм хванал к....... и сигурно е било
пирит, знам ли?
Важното е, че най после се разписах. Сега остава да си купя Фадрома и да преместя
коритото на реката :cb8:
Благодаря за помоща ви колеги :74: . Искам да поясня, че от бързите проби установих, че
го има почти навсякъде по характерните му места в рекат/ Тревненска/а и е доста дребно, люспесто.
Поздрави!
vene mitov
 
Мнения: 54
Регистриран на: 25 Фев 2015, 16:27
Местоположение: Централен Балкан

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот admin » 12 Мар 2015, 20:27

vene mitov написа:Да оказа се, че всички златинки при натиск с остър преднет се мачкат като станоил.
При първата проба явно от чувала с п....... съм хванал к....... и сигурно е било
пирит, знам ли?

Важното е ,че не се отказваш,а резултатите ще дойдат рано или късно :59:
Упоритоста,един ден се отплаща :ff2:
Пожелавам ти късмет!
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот yavor_penev » 13 Мар 2015, 07:55

vene mitov написа:Да оказа се, че всички златинки при натиск с остър преднет се мачкат като станоил.
При първата проба явно от чувала с п....... съм хванал к....... и сигурно е било
пирит, знам ли?
Важното е, че най после се разписах. Сега остава да си купя Фадрома и да преместя
коритото на реката :cb8:
Благодаря за помоща ви колеги :74: . Искам да поясня, че от бързите проби установих, че
го има почти навсякъде по характерните му места в рекат/ Тревненска/а и е доста дребно, люспесто.
Поздрави!

Отдели време и потърси ребра от основна скала пред след някой завой.Би трябвало да намериш и по едрички :a5: :96:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот vene mitov » 13 Мар 2015, 09:55

Отдели време и потърси ребра от основна скала пред след някой завой.Би трябвало да намериш и по едрички :a5: :96:[/quote]
Това ще е следващото упражнение, но ще изчакам да се позатопли времето, щото в балкана в момента си е истинска зима :74:
Поздрави!
vene mitov
 
Мнения: 54
Регистриран на: 25 Фев 2015, 16:27
Местоположение: Централен Балкан

Re: Признаци за наличие на злато

Мнениеот КАЯ » 13 Мар 2015, 11:24

vene mitov написа:в момента си е истинска зима

То всички колеги, златари и рибари с нетърпение очакваме да се постопли за излизане на терен.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

ПредишнаСледваща

Назад към Къде да търсим и как да намерим самородно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

BGtop